×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 194
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 63
درباره مشاهیر و فرهیختگان

درباره مشاهیر و فرهیختگان (32)

یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 09:32

تحقیق درباره غزل سرایان ایرانی

نوشته شده توسط

تحقیق درباره غزل سرایان ایرانی

پنج شنبه, 26 آذر 1394 ساعت 20:25

تحقیق درباره زندگی شهید عباس بابایی

نوشته شده توسط
تحقیق درباره زندگی شهید عباس بابایی

 

شنبه, 07 آذر 1394 ساعت 20:30

شخصیت های معروف رفسنجان

نوشته شده توسط

شخصیت های معروف رفسنجان

سید محمد حسینی (زاده ۱۳۴۰ در شهر رفسنجان) وزیر سابق فرهنگ و ارشاد ایران است.

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته معارف اسلامی و تبلیغی است و دکترای خود را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی اخذ کرده است.

سیدمحمد حسینی در دولت نهم قائم مقام وزیر علوم و رئیس دانشگاه پیام نور بوده است و سوابقی چون نمایندگی مجلس و فعالیت‌های مدیریتی در صداوسیما را در کارنامه خود دارد.

سید محمد حسینی در سال ۱۳۸۸ و توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز ۱۲ شهریور همان سال با کسب اکثریت آرا انتخاب شد. او برادر سید حمید حسینی است.

 اکبر هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۱۳ -رفسنجان، کرمان) مشهور به علی اکبر هاشمی رفسنجانی روحانی سیاستمدار ایرانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی است. وی نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بوده و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته می‌شود. او در همه ادوار مجلس خبرگان رهبری نماینده بوده و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰، دومین رئیس این مجلس بوده است.

هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد که در دور دوم از محمود احمدی‌نژاد شکست خورد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ هاشمی و خانواده او به وضوح از میرحسین موسوی، کاندیدای اصلاح‌طلبان حمایت کردند و خود او نیز در آخرین نمازجمعه‌ای که در تهران اقامه کرد و پس از آن در محافل خصوصی از سرکوب معترضان به نتایج این انتخابات انتقاد نمود. این انتقادات باعث شد که از سوی مراجع حکومتی به همسویی با فتنه‌گران متهم شده و به تدریج جایگاه امامت نمازجمعه، ریاست مجلس خبرگان و اثرگذاری بر دانشگاه آزاد اسلامی را از دست داده و فرزندانش نیز پست‌های خود را از دست بدهند.[۱]

رفسنجانی در سال ۱۳۹۲ برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان احراز نشد. با پیروزی حسن روحانی در انتخابات، با توجه به رابطه نزدیک او با هاشمی رفسنجانی و حمایت هاشمی از وی در جریان انتخابات، خانواده هاشمی رفسنجانی به تدریج وجهه سیاسی خود را بازیافتند و به سرعت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کرد.

علی اصغر پورمحمدی (زاده ۱۳۳۶ در رفسنجان) معاون سیمای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. او پسر عموی مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت حسن روحانی است.

او دارای مدرک کارشناسی ارشد ارتباطات و دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی در آبان‌ماه سال ۹۳ و با حکم محمدسرافراز به معاونت سیمای سازمان صدا و سیما منصوب شد و به این ترتیب جایگزین علی دارابی گردید. علی اصغر پورمحمدی از سال ۸۲ مدیر شبکه سوم سیما بود.[۲] او انتقاداتی به نحوه مدیریت علی دارابی معاون سابق سیما و تیم همراه او داشت[۳] که بدنبال آن دارابی وی را از این سمت در سال ۹۱ برکنار کرد.[۴] وی در مراسم تودیع خود از نحوه مدیریت و یارگیری عزت‌الله ضرغامی نیز انتقاد نمود.[۵]

در پایان تابستان ۹۳ اخباری مبنی بر احتمال جایگزینی پورمحمدی بجای دارابی و محمد سرافراز بجای ضرغامی منتشر شد. نهایتاً سرافراز در نیمه آبان جایگزین ضرغامی شده و پورمحمدی نیز بعنوان معاون سیما منصوب گشت. پس از این انتصاب ۵۲۰ نفر از هنرمندان در نامه ای از سرافراز بابت این انتصاب تشکر کردند.

 

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 09:05

تحقیق درباره خوارزمی

نوشته شده توسط

نحقیق درباره خوارزمی 

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید 

 

 

پنج شنبه, 29 مرداد 1394 ساعت 18:20

تحقیق درباره زندگینامه محمد علی بهمنی

نوشته شده توسط

تحقیق درباره زندگینامه محمد علی بهمنی

چهارشنبه, 22 بهمن 1393 ساعت 17:02

تحقیق درباره امام جواد (ع)

نوشته شده توسط

تحقیق درباره امام نهم حضرت جواد

پنج شنبه, 16 بهمن 1393 ساعت 09:20

تحقیق درباره زندگی خواجه نصیرالدین طوسی

نوشته شده توسط

تحقیق درباره خواجه نصیرالدین طوسی

صفحه1 از3